Вельмишановна президія, шановні делегати!

P9250059

Думаю, що не буде перебільшенням якщо скажу, що з’їзд в діяльності будь-якої партії подія не пересічна. Не є виключенням  і  наше зібрання. 

Передусім це  можливість звірити хід годинника нашої партії із ходом годинника держави; За логікою вони мають рухатися узгоджено і злагоджено;

По-друге. Кожен поточний момент розвитку  держави потребує осмислення і переосмислення концепцій, підходів, подій, фактів, що відбувається.

По-третє, з’їзд це пошук нової матриці відносин в політичній системі суспільства. це і своєрідне перезавантаження  політичної партії новими  ідеями, розумінням поточної ситуації.

І цілком логічним є те, що наш з’їзд  проходить після складних,  неоднозначно оцінюваних суспільством президентських  перегонів.   Останні засвідчили декілька тенденцій:

Ø вибори стають своєрідною формою протесту електорату  проти тих негараздів, які супроводжують їх буття;

Ø оновлення владної еліти не завжди означає  покращання якості життя;

Ø відсутність  в суспільстві  чітких ціннісних критеріїв;

Ø розпорошеність  демократичних сил;

Ø низький ступінь лояльності народу до діючої влади, оскільки представники  гілок влади  не отримали  відповідної бажаної  підтримки.

Ø розшарування  в  суспільстві, яке  стає  все більш очевиднішим;

Ø корумпованість усіх владних ешелонів;

Ø розбалансованість  і неузгодженість  гілок влади;

Власне, якщо говорити  узагальнено -- вибори  продемонстрували тотальну  кадрову реформацію, що об’єктивно призвело до зміни розстановки  політичних сил; 

На мою думку  не прогнозованим  залишається лише одне – наскільки нова політична еліта,  що піднялася на найвищу сходинку владної піраміди є спроможною і дієздатною  забезпечити всю сукупність заходів, які необхідні в цій ситуації. Переконана, що їй прийдеться докласти чимало зусиль аби  переконати суспільство, що виборчі гасла не були пустопорожніми обіцянками, не піар-технологіями, а реальними планами, і були спрямовані на конкретні   майбутні  реформи.

Проте перші кроки нової влади не дають  підстав для  великого оптимізму.   Передусім тому, що намагання залатати бюджетні прогалини  за рахунок пониження соціальних стандартів окремих категорій населення(особливо пенсіонерів) є не допустимим в умовах трансформації, стандарти можуть тільки підвищуватися, а не обмежуватися. Відміна попередніх рішень, непродуманість і не виваженість концептуальних підходів щодо напрямів внутрішньої і зовнішньої політики  робить  владну еліту ще  більш вразливою   ніж  попередню. 

Ми усвідомлюємо, що не популярні рішення,  мають право  на існування  у будь-якої влади, але вони  не повинні понижувати кредит довіри до цієї влади.

В контексті цього природнім постає питання, а яка роль і місце політичних партій в цьому державотворчому процесі. Найголовніше  це те, що вони не  мають права знаходитись на узбіччі цього процесу. Політичні партії як інститути політичної системи несуть відповідальність за те, що діється в державі.  Це їх завдання

v не допустити згортання  демократичних надбань;

v не допустити реставрації основоположних засад незалежності;

v запобігти  узурпації влади однією політичною силою;

v не дати прорости авторитаризму в будь-яких його проявах;

v кадрові преференції не повинні стосуватись  однієї політичної сили, для чого має бути вибудована ефективна система стримувань і противаг, включаючи органи місцевого самоврядування;

v зовнішня та внутрішня політика  має вибудовуватися на  особистісних симпатіях,  а на виходити із національних інтересів.

v реформи мають носити системний характер.

Таким чином, історія  дає унікальний шанс політичним партіям  і варто ним скористатися. Але успіху добиваються ті політичні партії, які  є організованими, добре структурованими, мають чітку програму дій, об’єктивно  оцінюють поточний момент і своїми діями  роблять конкретні речі на користь людей.

Політична партія «Совість України» усі всі підстави відповідати вищезазначеним критеріям. Її перевагами є:

Ø незаангажованість, 

Ø молодість,

Ø сповідування  основоположних людських цінностей 

І можливо це  звучить дещо  не коректно, але я  дозволю собі  сказати,   що партія є популярною серед населення. Підставою для такого ствердження  можуть бути звітно-виборчі конференції, там де мені довелось брати участь.   Велика кількість людей приходила на них і які говорили, що ми хочемо почути вас, подивитись на вас, адже ви не є схожими на інших. Все це великий резерв для нас, використати  який ми  просто зобов’язані.

Завершити свій виступ я хотіла би  словами наших другокурсників - політологів, які проходили  навчально-ознайомчу практику в партії «Совість України». Ми попросили їх  висловити своє враження від партії і написати окремі слоги, або  гасла, які можуть бути використані  в роботі партії.  

І ось що вони написали:

Ø совість, те що не купляється  і не продається,

Ø те що гуртує і об’єднує,

Ø допомагає виживати, 

Ø робить стосунки між людьми більш справедливими, а владу відповідальною перед власним народом. Але найбільше мені сподобалися  вислови  Мозгового Дениса:

Богообранній нації – владу від Бога.  Тож хай слова  стануть пророчими.

Дякую за увагу.

 

А.І. Некряч